Sprawdzian z mitow greckich klasa 5

Pobierz

Do wyboru temat pracy pisemnej: Napisz listy do przyjaciela, w którym opowiesz o jednym dniu spędzonym z dowolnie wybranym przez ciebie bogiem lub boginią.. b) walce dwu rywalek.Mitologia Grecka cz.1 kl.5; Mitologia Grecka cz.1 kl.5, test z lektury Pierwsza część testu!. jeszcze czegoś mi brakuję, to prawda, nie czytałam wszystkich mitów greckich .. Zablokuj Zgłoś.. a) Karo b) Kora c) Demeter d) Persefona 5 .Sprawdzian z mitologii dla klasy V | tekst nr 11947. b ) wolności i swobodzie.. Pylenie roślin jest bardzo uciążliwe dla alergików.. Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.. Jaki warunek musiał spełnić Orfeusz, żeby wyjść z Hadesu: musiał całą drogę milczeć.Test sprawdzający.. 2.Jak nazywała się cudowna tarcza Zeusa?. Mitologia 2020 - Poziom 2 - test.. a) erynia b) egida c) elegia d) róg obfitości.. Zachęcamy do wydrukowania testów w celu przygotowania uczniów do kolejnej edycji olimpiady.. Statystyka testu.. oQuiz o mitologii greckiej - Test.. Mitologia grecka - kartkówka klasa 5. m_skorupka_74532.Plik 5 Mitologia test(1).doc na koncie użytkownika hohm • folder Testy i sprawdziany • Data dodania: 23 mar 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Wielki test z mitologii greckiej!.

klasa5 Koło fortuny.

odeszła od Orfeusza, bo zakochała się w Aristajosie.. Mit o Prometeuszu.. Zablokuj Zgłoś.. B. Opowieść o postaciach fantastycznych, zakończona szczęśliwie.. Edukacja » Szkoła podstawowa - kl. IV-VIII.. Dopisz imiona bogów greckich: władca bogów greckich - bogini małżeństwa - bóg morza - bogini domowego ogniska - bóg zmarłych - bogini urodzaju - 6.Wyobraź sobie, że spędzasz wakacje na Olimpie w otoczeniu greckich bogów.. 1) Atena była boginią: a) miłości b) mądrości c) domowego ogniska d) tęczy 2) Apollon miał siostrę o imieniu: a) Atena b) Afrodyta c) Artemida d) Hera 3) Postać z jednym okiem to: a) cylkop b) Mojżesz c) cyklop d) Cerber 4) Jak Kora miała na imię w Hadesie?. Mitologia 2020 - Poziom 2 - klucz odpowiedzi.. Sprawdź, co najbardziej pyli w marcu.. Bogowie i atrybuty Połącz w pary.. 6.Podaj imiona bogow, bogin, herosow lub ludzi zwiazanych z mitami na temat: .. Opowieść o życiu ludzi i zwierząt zakończona morałem.. 1wyjasnij pojecia Hellada-starozytna grecja Cerber-trójgłowy pies mieszkający w podziemi z .. idz-2 osoby ,liczba pojedyncza czas terazniejszy,forma nie da sie okreslic,tryb rozkazujacy.. Napisz do rodziców (mamy, taty) kartkę z pozdrowieniami.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .klasy V-tej..

1.Jak nazywała się pierwsza para greckich bogów?

co to znaczy ,ze ''mity greckie sa jak lustro,w ktorym przegladaly siePlik test z historii klasa 4 gwo.pdf na koncie uzytkownika mememine213 Data dodania: 1 paz 2018 .. test z mitow greckiej klasa 5 jezyk polski.pdf.. Na początku było niebo, a z nieba wyłoniła się Gaia, a ziemią był Uranos.. Marzec jest jednym z najcięższych miesięcy dla takich osób, ponieważ pylą wtedy najbardziej uczulające rośliny, a to z kolei utrudnia cieszenie się z wiosny.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.postanowien Regulaminu .Sprawdzian z mitow, legend i podan - klasa V.. Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 2 rozwiązania: autor: polka 10.5.2010 (15:45) Sprawdzian probny do szostej klasy Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 2 rozwiązania: autor: madziabmw 7.6.2010 (16:34)Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. 2 MIT O DEMETER I KORZE OPOWIADA O: a) zmienności pór roku.. 1 MIT O IKARZE JEST OPOWIEŚCIĄ O : a) bogactwie i sławie.. Stworzony w ten sposób człowiek był .Poniżej znajdują się archiwalne testy i klucze odpowiedzi z Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej..

2.Napisz 5 związków frazeologicznych z mitów greckich .

Ulepił on człowieka z gliny pomieszanej ze łzami, a duszę dał mu z ognia niebiańskiego, którego parę iskier ukradł z rydwanu słońca.. Po omówieniu kilku mitów w klasie 5, zapytałam uczniów, w jakiej formie chcieliby powtórzyć materiał.2.. « poprzednia publikacja.. wg Niki24.Sprawdzian z mitologii.. imię i nazwisko, klasa grupa A. porwał ją Hades i zabrał do świata podziemnego.. Pamiętaj o zasadach pisania listu.. Co stało się z Eurydyką?. Za czym poprosił Zeusa: ,, Którą część weźmiesz, odtąd będzie bogom poświęcona".. poleca 72% 5336 głosów.. Mitologia 2019 - Poziom 2 - test.Sprawdzian mitologiczny dla klasy V-tej Sprawdzian mitologiczny.. c) walce i miłości.. Justyna Drabik.. Zabił wołu i podzielił go na dwie części.. 12 pyta .Test z mitologii, kl.5 .. Odpowiedz.. Jakie byly pytania ma ktos jakies linki.. następna publikacja ».. Załączniki: Plik.. Osobno złożył mięso, które owinął skórą, oddzielnie zaś kości i nakrył je tłuszczem.. polecam mialem ten test i dostalem 5 licze na naj .Mitologia grecka - kartkówka klasa 5 | Arts Quiz - Quizizz.. 1. ,,Odpowiedział bogom podstępem za podstęp.. Polski mitologia grecka.. Test rozwiązywano: 136339 razy.. Masz świetny pomysł na quiz?. nic się z nią nie stało, żyła szczęśliwie u boku męża.. Prometeusz uformowal czlowieka: .. 9. zmarła, bo ukąsiła ją żmija.. 2 nie zostala wymieniona Hestia.Materialy dydaktyczne z jezyka polskiego szkola podstawowa klasa 5..

3.Jak miały na imię trzy siostry Zeusa?Spawdzian z mitologii klasa V !

Opowieść starożytnych narodów o życiu bogów, ludzi i przyrody.. Testy: Lektury szkolne.. Na początku był chaos, a z chaosu wyłoniła się Gaia i Kronos.Test zawiera 20 pytań.. Częstochowa.Historia mitologia Polski.. Mity .. Mit jest to: A. Stwórzmy taki konkurs, który będzie podsumowywał wiadomości z jakiegoś działu i jednocześnie umożliwi słabym uczniom aktywny w nim udział.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Według jednego z podań twórcą rodu ludzkiego jest Prometeusz.. Opowieść ludowa o powstaniu różnych miejscowości.. (Język Polski) 1.Wyjaśnij pojęcia związane z mitologią.. wg Agnieszkowapocz.. Jak według mitologii greckiej wyglądało stworzenie świata?. wg Annie01.. O autorze.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.SPRAWDZIAN DLA KL V - MITY GRECKIE.. mal11 • 11 miesięcy temu.. Podany fragment pochodzi z mitu o: A .4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. W zaproszeniu napisz, z jakiej okazji bedzie to spotkanie.Sprawdzian z Mitologii Klasa V !. Test: Mity greckie i mitologia greckaAle tu właśnie jest zadanie dla nauczyciela..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt