Przydatne słownictwo do opisu obrazu

Pobierz

Czy lubisz ten rodzaj .Zachęcamy Cię również do zapoznania się z sekcją Angielski w Obiektywie lub odwiedź naszą stronę na Instagram, gdzie znajdziesz drogi maturzysto interesujące fotografie naszego autorstwa.Każdy obrazek został opatrzony ciekawym słownictwem, które możesz z powodzeniem wykorzystać na maturze.Jako egzaminator maturalny osobiście cieszy mnie gdy zdający stosuje wyszukane słownictwo.UWAGA!. Jakie uczucia wzbudza?. Jak można je ocenić?. 2009-10-29 20:44:15 Napisz instrukcje opisu obrazu 2012-09-23 14:05:07 Jak pisać zakończenie wypracowania ?. Idealne poza domem - wydrukuj swoje słówka: jako poręczną listę jako fiszki do wycięcia Funkcja dostępna tylko dla użytkowników premium.. Najpierw należy się skupić na ogółach, a potem dopiero powoli przechodzić do szczegółów.Przykład opisu zdjęcia w języku angielskim, na którym mała dziewczynka siedzi na kanapie ze swoim psem znajdziesz tutaj.. 0 47 fiszek agatakisiel3.. Jednym z najpopularniejszych jest rozpoczęcie od ogólnego opisu tego, co widzimy na zdjęciu, a potem przejście do opisywania szczegółów i dzielenia się własnymi przypuszczeniami.Słownictwo potrzebne do opisu - słowa , których musisz używać w tej formie wypowiedzi.. obraz powstał w XIX wieku po śmierci Urszuli Kochanowskiej.. Zwróć uwagę na szczegóły.. In the picture there is/are - na obrazku znajduje się .Zanim przystąpisz do pisania, przemyśl dokładnie, co masz opisać..

Jak napisać opis obrazu?

W opisie obrazu ważne jest stosowanie odpowiedniego słownictwa.Słownictwo przydatne do opisu obrazka/ zdjęcia.. Dominują w nim epitety i porównania, które wpływają na jego plastyczność.. Nie tylko pojedyncze słówka, ale także przydatne zwroty, które ułatwią Ci prowadzenie płynnej konwersacji w języku Brytyjczyków.. Opisywanie obrazka w języku niemieckim.Jakie zakończenie do tego obrazu?. Formy organizacji lekcji: indywidualna, zbiorowa, dwuosobowe zespoły.Znany polski malarz Jan Matejko jest twórca obrazu pt. "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki".. Opisując krajobraz, możemy bazować na swoich wspomnieniach, doświadczeniach, przeżyciach.Zwroty przydatne do opisu obrazka Author: krzysiek Created Date: 2/23/2010 6:18:32 PM Keywords () .Nie za prosty, bo to ma świadczyć o WYŻSZYM wykształceniu, więc stylistyka szkolnych wypracowań odpada.Patrz: Najczęstsze błędy (Język rodem z przedszkola).. Opis obrazka po angielsku to naprawdę nic trudnego - wystarczy poznać kilka podstawowych wyrażeń.. Nie raz mam problemy z opisem obrazka bo zwyczajnie brakuje mi słów.. Opisz poczególne części obrazka.. Opis ma zazwyczaj charakter statyczny.. Nie za skomplikowany, bo to wcale nie świadczy o inteligencji autora.Przykład takiego tekstu znajduje się w dziale Najczęstsze błędy (Zanadto skomplikowana forma)..

c) zakończenie - moja opinia i nastrój obrazu.

opisu obrazka również nam się przyda ponieważ nauczymy się dzięki niej zwrotów związanych z porównywaniem.Słówka i zwroty do opisu osoby po angielsku.. Zdanie to okazać się może nieodzowne, kiedy chcielibyśmy wprowadzić do opisu ilustracji dodatkową myśl.Bardzo mi się przyda to słownictwo.. Taka "żelazna baza" wyrażeń to świetny sposób na podniesienie swoich praktycznych umiejętności na polu komunikacji.Metody nauczania: metoda zajęć praktycznych Środki dydaktyczne: - reprodukcja obrazu "Dziwny ogród",-słownik wyrazów bliskoznacznych, - Internet, - plan opisu obrazu - kserokopie, - słownictwo przydatne do opisu - kserokopie.. Zobacz jak napisać opis obrazka po angielsku.1 OPIS Opis to forma wypowiedzi, której głównym celem jest oddziaływanie na wyobraźnię odbiorcy.. Pisz pełnymi zdaniami, staraj się, aby tekst przyjemnie się czytało.Przydatne zwroty: Opisywanie ilustracji .. Kiedy nie jesteśmy do końca pewni co do tematyki obrazu, uciec się możemy do przedstawienia własnych opinii i przypuszczeń.. Zapraszamy serdecznie w przyszłym roku!Aby mówić po angielsku, musisz znać słownictwo.. Używaj wielu przymiotników, staraj się je różnicować.. Na pewno bardzo się przydadzą.Opis krajobrazu jest bardzo podobny do opisu obrazu, o którym pisaliśmy w innym artykule: Opis obrazu - skomplikowany proces, a może sposób na dostrzeżenie detali..

Najczęściej opisuje się dzieła malarskie.

Jeżeli maturę mamy już dawno za sobą (albo przed sobą:-) ) to lekcja dot.. Co wnoszą kształty, kolory, światło?. Słownictwo i zwroty przydatne do opisu obrazka po angielsku: wydrukuj w pdf.. Zanim zaczniesz opisywanie dzieła sztuki, musisz odpowiedzieć sobie na parę pytań: Jaki jest jego temat?. 2013-03-20 22:34:04Ustny opis ilustracji w języku angielskim bywa stresującym zadaniem, z którym wiele osób ma pewne problemy.. Kolejną ważną zasadą przy opisywaniu obrazka po angielsku jest to, iż powinniśmy zwrócić uwagę na to, gdzie i co znajduje się na poszczególnych częściach ilustracji.Powiedzmy więc, co widnieje po lewej stronie, prawej stronie, na dole, na górze, w samym środku, a także co dostrzegamy w tle.To by było tyle, jeśli chodzi o słownictwo.. Zacząłem spisywać takie najważniejsze, najpotrzebniejsze słówka do opisu obrazka, żeby mieć je zawsze gdzieś pod ręką/ wykuć na blachę.. Specyfiki obrazów są różne, więc jeżeli analizowane przez nas dzieło ma również drugi plan na dole, kierujmy się tą samą zasadą opisu od lewej do prawej.Konstrukcja opisu dzieła sztuki.. aktywuj konto premium przykładowy wydruk.2.. Przedstawia załamanego poetę nad zwłokami swojej najmłodszej córki.. W jakiej technice zostało wykonane?. b) rozwinięcie - szczegóły.. Opisujesz co widzisz na obrazie, a na końcu twoje zdanie.Opis obrazka po angielsku - matura ustna..

Zbierz i zapisz przydatne słownictwo dotyczące przedmiotu opisu.

Wyraź swoją opinię o dziele sztuki-jakie wrażenie na tobie robi, z czym Cię się kojarzy.. Zarówno pierwszy jak i drugi opis z pewnością przydadzą się na maturze.. Jednak między tymi dwoma opisami jest jedna zasadnicza różnica.. Jak autor je skomponował?. Zwroty przydatne w opisie ilustracjiOpis obrazka po angielsku: wstęp.. Myślę, że to wystarczy do napisania nie długiego, ale bogatego w odpowiednio dobrane słowa.Opis obrazka jest jednym z zadań maturalnych.Jest kilka sposobów rozwiązywania tego zadania.. Najlepiej zacząć jego opis od tego, co bezpośrednio zwraca naszą uwagę, a następnie przejść do prawego górnego i lewego górnego rogu obrazu.. Przykłady opisów obrazka po angielsku.. Wypowiedź układasz tak, aby miała związek z tematem.. Opis obrazka - przykład, popularne zwroty, używane czasy.. Określ temat obrazu - zwróć uwagę na ile tytuł wiąże się z tematem 7.. Szanowni Państwo, z przykrością informujemy że tegoroczny konkurs esprit został odwołany.. Słownictwo przydatne przy opisie osób: wzrost i budowa ciała: small mały, short niski, medium height średniego wzrostu, tall wysoki, extremely tall nadzwyczaj wysoki, thin chudy, slim szczupły, plump pulchny, overweight tęgi, fat gruby, muscular umięśniony, well-built dobrze zbudowany, fit wysportowany• aby opis przemawiał do czytelnika, dobrze jest zmieniać formę gramatyczną czasowników: zacznij od czasu przeszłego ( np. : Było to zeszłego lata w wakacje.. ), następnie przejdź do form czasu teraźniejszego ( np. wypada z lasu czarny pies, pędzi wprost na nas.. ), zaś pod koniec wróć do czasu przeszłego ( np.To tak zwany drugi plan.. Najpierw zbierasz słownictwo, a potem - powoli budujesz logiczne i gramatycznie poprawne zdania.. Treny Jana Kochanowskiego zainspirowały Jana Matejkę do namalowania tego fascynującego obrazu.Praca na kształceniem umiejętności redagowania opisu obrazu w klasie VI wyraźnie pokazała, że trudnością nie do pokonania dla moich uczniów była interpretacja obrazów (korzystaliśmy z zestawu reprodukcji znanych obrazów powycinanych ze starych, nieaktualnych podręczników i zalaminowanych na białej podkładce).. Słownictwo przydatne do opisu: słownictwo urozmaicające składnię wypowiedzi: podkreśla, tworzy, przykuwa uwagę, zwraca uwagę, zdobi, ozdabia, sprawia wrażenie .Opis obrazka po niemiecku - porady, wskazówki, przydatne zwroty, wzór..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt