Dlaczego bilbo baggins był mądry

Pobierz

Bilbo był niskiego wzrostu.. Odznaczył się wieloma pozytywnymi cechami podczas wyprawy.. Czekał tylko na moment sprzyjający ucieczce - gdy taki nadszedł, wziął nogi za pas.Wybrane cechy wpisz do tabeli, a następnie uzasadnij je przykładami postępowania lub zachowania Hobbita Bilbo Bagginsa w konkretnych przypadkach.. 5)Co oznaczał znak wyskrobany na dzwiach domu Bilba przez .Pomoce naukowe dla każdego.. Bilbo mieszkał w norze ziemnej z wygodami.. Przemiana bohatera jest godna naśladowania.. Kopia Władcy Pierścieni - piosenka przewodnia (The Breaking of the Fellowship) Zakłada się, że Gandalf nie miał szóstego poczucia, że Bilbo ma do odegrania znacznie większą rolę w wyprawie; ignorując fakt, że hobbity są generalnie trudniejsze do wykrycia w porównaniu z innymi rasami.. Odpowiedzialny ponieważ czuł odpowiedzialność za osoby które były z nim na przygodzie ale tez czuł sie odpowiedzialny za swoje miejsce samieszkania Madry bo był oczytany; lubił czytac książki; do trgo jego decyzje i zachowania świadczyły o mądrości Miłośnik porzadku ponieważ dbał o to aby w jego otoczeniu było schludnieDlaczego Bilbo Baggins był: -odpowiedzialny -mądry -miłośnik porządku i czystości -zwinny -męzny -pomocny -odważny -bystry Trzeba napisać zdarzenie lub sytuację.. Zyskał wielu przyjaciół.. Bilbo staje się przywódcą kompanii.Bilbo miał świadomość, że w każdej chwili może stracić swoich towarzyszy, dlatego starł się bardzo, aby ich nie stracić..

2)Kiedy i dlaczego umarł Thorin.

Był spojonym, lękliwym Hobbitem.. Pan Baggins należał do starej rasy hobbitów, od dawna mieszkających w Hobbitowie.. sprytny - uratował siebie i krasnoludów z wiezienia u lesnych elfow .. Bilbo Baggins mógł bez wysiłku cisnąć nim, wbijając go głęboko w drewnianą belkę w Rivendell, Frodo Baggins ranił nim trolla w Morii, z łatwością pociął nim też sieci Szeloby.Gandalf był jednym z Majarów o imieniu Olórin.. Posiadał wypięty brzuch.. W skrajnych sytuacjach wychodzi na jaw druga natura hobbita.Jedyna odpowiedź jaka mi teraz przychodzi na myśl to piąta woda po kisielu ;) Na taki stopień pokrewieństwa nie ma chyba nazwy, Bilbo dla Froda Był po prostu dalszym wujem, a Frodo dla Bilba krewnym.. Mieszkał sam w przytulnej norce "Pod Pagórkiem", gdyż nie miał żadnej bliskiej rodziny.Według mnie Bilbo Baggins był postacią niezmiernie wyjątkową.. 1)Dlaczego podczas bitwy pięciu armii panowały ciemności.. Baggins zadawał temu stworowi zagadki, nie zważając na grożące mu niebezpieczeństwo - jeśli bowiem Gollum nie znał odpowiedzi na zadaną mu zagadkę, wpadał w furię.. ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem ".. W szczególny sposób ujawniła się w czasie rozmowy z Gollumem.. Podczas ucieczki z jaskini goblinów Bilbo Baggins.. W miarę upływu czasu staje się coraz bardziej samodzielny i bystrzejszy..

Staje się także odpowiedzialny, dojrzały a także mądry i roztropny.

Hobbit był pomysłowy,sprytny,zdolny do poświęceń itd.. Pochodził z zamożnej rodziny.. b) potknął się w ciemnościach, przewrócił i zwichnął rękę.Czy Bilbo Baggins był prawdziwym włamywaczem?. Bilbo z wyglądu wyglądał jak hobbit.. Sądzę, iż każdy, kto jest taki jak Hobbit na początku wyprawy, powinien się zmienić i stać się jak Bilbo na końcu podróży.. Przemiana bohatera jest godna naśladowania.. Miał pięćdziesiąt lat.. Podczas podróży zmienił się w pomysłowego i sprytnego włamywacza, ale pozostał skromną osobą.Chociaż broń ta była sztyletem dla zwykłych ludzi bądź elfów, to dla hobbitów służyła jako krótki miecz.. Zaufali mu i zdali się na niego, a także zaczęli liczyć się z jego zdaniem i go szanować.. W szczególny sposób ujawniła się w czasie rozmowy z Gollumem.. Wie już, jak postępować w sytuacjach zagrożenia życia.. Question from @Patrycjapawlak1 - Szkoła podstawowa - PolskiGdy po raz pierwszy Baggins uratował swoich towarzyszy przed śmiercią, ci również zmienili o nim zdanie.. Uważam, że każdy powinien być jak Hobbit po wyprawie.Co prawda, w czasie podróży często miewał napady lęku, czy nawet paniki spowodowanej lękiem wysokości: "Nawet w najlepszych warunkach Bilbo dostawał na wysokościach zawrotu głowy; robiło mu się słabo, gdy wyglądał poprzez krawędź bodaj niewielkiego urwiska, nie cierpiał włażenia na drabinę, a cóż dopiero na drzewo (bo też nigdy przedtem nie był zmuszony uciekać przed wilkami)".Głównym bohaterem powieści J.R.R.Tolkiena, pt. "Hobbit czyli tam i z powrotem" był Bilbo Baggins..

Cechy te to: sprytny, odważny, pomysłowy, zwinny, miłośnik porządku i czystości,sprawiedliwy, mądry, uważny obserwator, obca była mu chciwość, zdolny do poświęceń, zaradnyNa początku podróży Bilbo był spokojny i beztroski.

Był on postacią fantastyczną.. Miał stopy opatrzone twardą podeszwą.. Jego skóra porośnięta była bujnymi, ciemnymi i kręconymi włosami.Moim zdaniem, Bilbo Baggins był ciekawym bohaterem.. odważny - uratował przyjaciół przed zjedzeniem przez pajaki.. Wtedy docenił życie.. Odznaczył się wieloma pozytywnymi cechami podczas wyprawy.. Wyprawa była dla Bilba sprawdzianem.. Był małego wzrostu i raczej gruby.Odpowiedzi (1) blocked.. Matką naszego bohatera była Belladonna Tuk, a ojcem był Bungo Baggins.. Miecz ten był wyjątkowo ostry.. Był doskonałym przewodnikiem po Śródziemiu, często podkreślając starą prawdę, że zbaczając ze szlaku można natknąć się na śmierć.Miała to być cecha, którą Bilbo odziedziczył po rodzinie ze strony matki, Belladonny Tuk.. c) podarował Thorinowi prastary miecz elfów.. Uważam, że każdy powinien być jak Hobbit po wyprawie.Moim zdaniem, Bilbo Baggins był ciekawym bohaterem.. Darth Plagueis "Mądry" - Hego Damask · 3/9/2014.Ponadto był szanowany przez leśne hobbitów, elfy, krasnoludy czy ludzi.. To właśnie jego osoba wniosła do książki elementy humorystyczne, a także pełne grozy.. Podczas podróży hobbit ma okazję przekonać się, czy Gandalf miał rację, że wyznaczył jego na rolę włamywacza..

Czekał tylko na moment sprzyjający ucieczce - gdy taki nadszedł, wziął nogi za pas.Miał rysy twarzy szlachetne i piękne jak władca elfów, był silny jak wojownik, mądry jak czarodziej, dostojny jak król krasnoludów, a łagodny jak pogoda latem.

(edytowane przez Yerehda) 0.. Uważam, że bez tego starego, poczciwego hobbita o sercu szlachetniejszym niż czyjekolwiek na całym wielkim świecie, książka byłaby po prostu następną "ciekawą" szkolną lekturą jaką trzeba by było przeczytać.Przeczytaj to streszczenie może coś znajdziesz: Bilbo Baggins cieszył się zasłużonym szacunkiem wśród innych hobbitów, albowiem, jak na przyzwoitego hobbita przystało, nie miewał przygód i nie sprawiał żadnych niespodzianek.. Europa i świat XVI-XVII wiek; I Wojna światowa; Oświecenie (XVIII wiek) Polska i świat w XIX wiekuBilbo nie był zadowolony, że został wybrany do wyprawy z krasnoludami.. W domu Elronda każdemu było dobrze, czy kto lubił jeść, czy spać, czy pracować, czy opowiadać różne historie, czy śpiewać, czy po prostu siedzieć i rozmyślać.Mam dla was pytania odnośnie lektury.. Mieszkał w pobliżu Pagórka.. Po wyprawie Bilbo był szczęśliwy, nie przejmował się utratą reputacji wśród sąsiadów i znajomych.. Sądzę, iż każdy, kto jest taki jak Hobbit na początku wyprawy, powinien się zmienić i stać się jak Bilbo na końcu podróży.. Uchodził za najmądrzejszego wśród Majarów mieszkających w Amanie , przebywał często w Lórien , wiele wędrował i nierzadko odwiedzał dom Nienny - od niej to nauczył się cierpliwości, spokoju oraz umiłowania dla wszystkich istot zamieszkujących Ardę [3] .b) nie był zbyt miły dla gości, ponieważ nie lubił krasnoludów.. Z góry dzięki.. 3)Kto poinformował krasnoludy o śmierci Smauga.. Znał również mowę wargów, ohydnych wilków.. 4)Z jakim słynnym rodem hobbitów był spokrewniony Bilbo Baggins.. Jego rodzicami byli Belledonna Tuk i Bungo Baggins.. Wszyscy Bagginsowie byli bogaci.. a) został zraniony przez Wielkiego Goblina.. Baggins zadawał temu stworowi zagadki, nie zważając na grożące mu niebezpieczeństwo - jeśli bowiem Gollum nie znał odpowiedzi na zadaną mu zagadkę, wpadał w furię.. Mieszkał w swojej wygodnej, bogato wyposażonej norce, tak jak jego cieszący się równie dobrą reputacją przodkowie.Miała to być cecha, którą Bilbo odziedziczył po rodzinie ze strony matki, Belladonny Tuk.. Ponieważ, radził sobie we wszystkim..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt